רביעי, 25 דצמבר 2013

10 טיפים לבחירת שם דומיין - בחירת כתובת נכונה לאתר

במהלך שנים בהם אנו מפתחים אתרי אינטרנט, נתקלנו בהמון שאלות מצד לקוחותינו בנושא בחירת כתובת האתר - איך לבחור את כתובת האתר האופטימלית. במאמר זה ננסה לענות על רוב השאלות הקשורות לבחירת שם הדומיין ולסייע בעדך לבחור את השם המתאים לאתר שלך.

חבר את שם הדומיין עם שם המותג שלך.

מומלץ לבחור דומיין שמשקף את המותג ואת שם האתר. לדוגמה שם האתר של חברת דיגיטל פורס בע"מ הוא digitalforce.co.il ולא משהו כמו webdesign.co.il ....

אל תבחר דומיין רק על סמך מילות מפתח

מילות מפתח הן נחמדות אבל הם לא משנות ברמה שחלק מהאנשים חושבים. אל תהיה אובססיבי עם להשתמש במילות המפתח העיקריות בדומיין. הדרך הטובה ביותר תהיה לבחור שם קל, שקל לזכור ושקשור למותג שלך.

בחר שם פשוט וקצר

הכי טוב זה להמנע משמות ארוכים ומתוחכמים, אותיות כפולות, מספרים ועוד סיבוכים בשם הדומיין. אתה לא רוצה שיהיה קשה לספר לאנשים אחרים איך להכנס לאתר בגלל שקשה לאיית את הכתובת.

בחר שם דומיין שלא דורש הסברים

וודא שהשם שבחרת לא דורש הרבה הסברים כשאתה אומר אותו בקול.

המנע ממקפים ומספרים בשם הדומיין

למרות שמנוע החיפוש יבדיל בין המילים השונות באופן טוב יותר עם מקפים, עדיין מומלץ שלא להשתמש בהם. משתמשים ישכחו את הקיום של המקפים וכשתאמר את שם הדומיין בקול זה ישמע מוזר.. מספרים גם לא מומלצים מאותן הסיבות.

חשוב על הסיומת הנכונה

הסיומת של האתר המומלצת לאתרים בישראל היא co.il . כך מיד יודעים שמדובר באתר הפונה לשוק הישראלי, מקומי. אם הקהל הוא גלובאלי כדאי .com ואם למדינה אחרת ספציפית מומלץ להשתמש בסיומת המדינה לדוגמה .co.uk. אם האתר מייצג ארגון אז נבחר .org או .org.il.

המנע מהפרת זכויות יוצרים

הזהר מלכלול שמות מותג ידועים בשם הדומיין, כך תמנע מסכנת תביעה עקב הפרת זכויות יוצרים. לכן שם כמו facebookisrael.co.il או משהו דומה לא מומלץ עבור השקט הנפשי שלך.

רשום את הדומיין בחברה מוכרת ואמינה

בחר רשם דומיינים מוכר ואמין. אנו רושמים את הדומיינים עבור לקוחותינו בחברת box.co.il שהיא גם זולה וגם אמינה.

רשום את הדומיין לתקופה הארוכה ביותר האפשרית

רוב הסיכויים שתצטרך את הדומיין גם בשנה הבאה וגם אחכ.. ולכן מומלץ לרכוש במחיר ההתחלתי כמה שיותר שנים קדימה וכך תאבטח את בעלות הדומיין וגם תשלם מחיר נמוך יותר.

מסקנות

בחירת שם דומיין לאתר שלך זהו תהליך יצירתי, שגם דורש פתרון מעשי ואפקטיבי. גשו לנושא רכישת הדומיין באופן מחושב ואסטרטגי ותצליחו למצוא שם אלגנטי, מוצלח ושקל לזכור.

בהצלחה!

 

 

שם
עליך לרשום את שמך.

עליך למלא את כתובת האימייל.

נייד
עליך למלא מספר טלפון.


Invalid Input

עודכן לאחרונה ב שני, 07 דצמבר 2015 12:44
10 טיפים לבחירת שם דומיין - בחירת כתובת נכונה לאתר - 3.3 out of 5 based on 3 votes
אריק דיאמנט

נכתב על ידי: 

מומחה בתחום השיווק באינטרנט ובניית אתרי אינטרנט. לאריק נסיון של מעל לעשור בסיוע ללקוחותיו להגדיל הכנסות בעזרת רשת האינטרנט. בשנת 2004 הקים אריק את חברת דיגיטל פורס - מחזקים עסקים בכוח דיגיטלי.

בקרו את אריק פרופיל גוגל+ | בפייסבוק | LinkedIn

שלח אלי אימייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עודכן לאחרונה על ידי אריק דיאמנט

דרג פריט זה
(3 )

המדריך להקמת עמוד פייסבוק

זמין עכשיו חינם להורדה

המדריך להקמת עמוד פייסבוק עסקי

להורדת המדריך!

הנצפים ביותר

לאחרונה מהבלוג