שלישי, 25 נובמבר 2014

השקות מוצר באינטרנט ועוד סודות שיהפכו את העסק שלך למכונת מזומנים

השקות מוצר באינטרנט ועוד סודות שיהפכו את העסק שלך למכונת מזומנים - רק ב24 שעות הקרובות ול10 הראשונים. נשמע לך מוכר? נשמע לך אמין? רגע יש עוד! חבילת מתנות והטבות בשווי אלפי שקלים במיוחד בשבילך.

אני מאוד מעריך אנשים שמשקיעים, לומדים ומנסים דברים חדשים. להיות בעל עסק עצמאי זה לא דבר קל. חוץ מתפעול העסק עצמו, על בעל העסק גם לטפל בשיווק העסק. לא לכולם יש תקציב לשכור אנשי שיווק שיבצעו את עבודת השיווק באופן מקצועי או שאולי שכרו אנשי שיווק שהבטיחו גדולות אבל לא סיפקו תוצאות ולכן מחפשים פתרונות חלופיים וזולים יותר.

רוצה לשתף אותך בסיפור מקרה, לקוח שפנה אלי בבקשה לבצע עבורו שינוי טכני בעמוד נחיתה שהוקם עבור הלקוח במסגרת "קורס השקות אינטרנטיות" בו הלקוח משתתף.
כדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר רציתי להבין את המסגרת בה מתפקד עמוד הנחיתה הזה. זה עבור השקה אמר הלקוח. מה הכוונה? שאלתי. הלקוח סיפר שהוא משתתף בקורס השקות אינטרנטיות ושכל המערכת מוכנה ומחכה לדף הנחיתה..

מסתבר שהלקוח נרשם לקורס אינטרנטי להשקות מוצר שעולה כ 3000 ש"ח.

כמובן שנכנסתי לדף הקורס לראות על מה הוא שילם.
הגעתי לאתר עם מראה חובבני, עם סרטון ותכנים שמטרתם שנשאיר את כתובת האימייל שלנו כדי לקבל "מתנות" שיעזרו לנו לשווק את העסק שלנו ועם עדויות של לקוחות מרוצים שהכפילו ויותר את המכירות שלהם בעזרת ההדרכות והתכנים..
ממש משכנע.

אבל מה, אלו שטויות במיץ. איך שאני רואה את זה זה ניצול ציני של בעלי עסקים.
היחידים שמרוויחים פה אלו האנשים שמוכרים לנו את הקורסים האלו. כן, יכול להיות שיש להם בין לקוחותיהם הרבים גם כאלו שהצליחו והרוויחו, אבל לרוב מדובר במהלך שנידון לכישלון מראש. והם יודעים את זה.
רוצים להיות מליונרים? תכתבו ספר שמסביר לאנשים איך להיות מליונרים..

למה אני כל כך שלילי?
כי זו לא הפעם הראשונה שאני רואה את הדבר הזה או ווריאציות של הדבר הזה.
דפי מכירה ארוכים עם סרטונים והבטחות לרוב, עם "מתנות", סודות וזמן מוגבל.. רק עכשיו רק ל10 הראשונים.. נגלה לך איך להכפיל את המכירות.. איך לשלש את ההכנסות.. איך עשיתי מליון דולר ב48 שעות..
קח בחינם משהו, תשאיר לי אימייל, אני אשלח לך עוד אימיילים ואנסה לשכנע אותך לקנות ממני מוצר.. אספר לך כמה זה קל לעשות כסף, אגיד לך שאני יודע סודות ושאני מוכן לשתף איתך, אספר שאני מצליח עד הגג ואני מוכן לשתף אותך פשוט כי אני טוב לב.. אספר לך על חבילת ההטבות שתקבל בשווי עשרות אלפי שקלים ועוד.
נשמע מוכר?

חוץ מההוצאה הכספית המיידית על הקורס\הדרכה והזמן המושקע מצדו של בעל העסק, בד"כ יש גם הוצאות נלוות כמו הוצאות פרסום לגוגל, פייסבוק למערכות הדיוור ועוד. ובדרך כלל המבצע נכשל ולא מניב תוצאות - איך אני יודע?
מתוך שיחות עם לקוחות שהיו וניסו ועם עמיתים שגם להם יש לקוחות כאלו.

למה זה נכשל?
אענה לשאלה זו בשאלות משלי:
האם אתה מכיר אישית בעל עסק אחר שהצליח בעזרת שימוש במשהו כזה?
אם היה משהו, סוד, טריק או כל דבר דומה שיכול לקחת עסק קטן ולהזניק אותו למכירות והייתי יודע אותו, האם הייתי מוכר לך את המידע הזה בכמה מאות או כמה אלפי שקלים או שהייתי משווק עסקים בעצמי במודל שותפות ומרוויח מליונים?
אם היית יכול בעצמך ללמוד משהו ואז לשווק את העסק בהצלחה יתרה, האם לא היית יכול להשתמש בידע הזה גם לשיווק עסקים אחרים? ואם כן, לא כדאי יהיה לך להחליף מקצוע ל"משווק באינטרנט"?

בפועל מה שקורה מאחורי הקלעים זה שיש חבורה של "משווקי חלומות באינטרנט" שעובדים ביחד ומפרגנים אחד לשני. החומרים שלהם גם דומים, השפה דומה ואפילו הקו העיצובי דומה.

והכי גרוע.. הם כמעט כולם חקיינים. רואים מה אחרים עושים ומעתיקים. אין מקוריות. ואפילו ההעתקות הן באיכות נמוכה.
מודה שגם בראשי עברה לא פעם המחשבה לעשות את אותו הדבר. אז מה אם המצפון מציק, אפשר לעשות ככה הרבה כסף.. אבל החלטתי שלא.
מי אלו שמתפתים להצעות האלו ומפסידים כספים? אלו דווקא בעלי העסקים הקטנים, אלו שהממון אינו נמצא בכיסם. ודווקא אותם לעשוק? לא מתאים.

מה בכל זאת טוב יכול לצאת מזה?
לא כולם נכשלים במאמצים שלהם. בטוח שמתוך האנשים שמשלמים על הסודות והקורסים למיניהם יש גם כאלו שמגיעים להישגים מצוינים ומצליחים.
לפעמים בעל העסק צריך את הדחיפה שבאה יחד עם ההוצאה הכלכלית. כמו לעשות מנוי יקר לאימונים אישיים מסוג המנויים שאין החזר כספי ויש זמן מוגבל לנצל את האימונים.
ואולי חלק מהאנשים באמת יכול לקבל את הטיפים והסרטונים ולהוציא מהם את המיטב לעסק שלו. ועוד דבר, רוצים באמת ללמוד איך לשווק את עצמכם? אל תקשיבו למה שהם אומרים, אלא הסתכלו על מה שהם עושים בפועל ותלמדו מזה. איך גרמו לנו לפתוח את הארנק ולהוציא כרטיס אשראי?

לסיכום:
בעלי עסקים קטנים יכולים בהחלט לרתום את האינטרנט לשיווק העסק. שימוש בניוזלטרים, רשימות תפוצה, פרסום בגוגל ובפייסבוק בשימוש נכון יפיקו תוצאות.
אבל אין פתרונות קסם, אין סודות שיהפכו את העסק שלכם ל"מכונת מזומנים" וכל מיני הבטחות הזויות שאנשים מפרסמים. האמת היא שיש צורך בעבודה קשה, יצירתיות, והוצאה כספית לא קטנה.

אם תרצה\י להתייעץ איתי לגבי שיווק העסק שלך באינטרנט, אני מזמין אותך להשאיר פרטים בטופס המצורף ואשמח לשוחח איתך.

שם
עליך לרשום את שמך.

עליך למלא את כתובת האימייל.

נייד
עליך למלא מספר טלפון.


Invalid Input

עודכן לאחרונה ב שלישי, 25 נובמבר 2014 23:35
השקות מוצר באינטרנט ועוד סודות שיהפכו את העסק שלך למכונת מזומנים - 5.0 out of 5 based on 4 votes
אריק דיאמנט

נכתב על ידי: 

מומחה בתחום השיווק באינטרנט ובניית אתרי אינטרנט. לאריק נסיון של מעל לעשור בסיוע ללקוחותיו להגדיל הכנסות בעזרת רשת האינטרנט. בשנת 2004 הקים אריק את חברת דיגיטל פורס - מחזקים עסקים בכוח דיגיטלי.

בקרו את אריק פרופיל גוגל+ | בפייסבוק | LinkedIn

שלח אלי אימייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עודכן לאחרונה על ידי אריק דיאמנט

דרג פריט זה
(4 )

המדריך להקמת עמוד פייסבוק

זמין עכשיו חינם להורדה

המדריך להקמת עמוד פייסבוק עסקי

להורדת המדריך!

הנצפים ביותר

לאחרונה מהבלוג