אחסון אתרים: מה זה? ולמה אני צריך את זה?

שרת אחסון באינטרנטאם אתם חדשים ברכישת אחסון לאתר או שיש לכם אתר אינטרנט חדש, יתכן שכאן תמצאו תשובות לשאלות שמציקות לכם. אנחנו נדריך אותכם החל מהבסיס בנוגע לאחסון אתרים. אל דאגה, הכל כתוב בשפה פשוטה למתחילים.

מה זה אחסון אתרים ?

תחשבו על הקבצים והתיקיות במחשב שלכם. הם מאוחסנים על הדיסק הקשיח של המחשב, מוכנים עבורכם מתי שרק תרצו. דף אינטרנט הוא קובץ, בדיוק כמו קובץ וורד או תמונה מהמחשב שלכם. כמו שצריך מחשב כדי לאחסן את הקבצים גם כל דפי האינטרנט צריכים מחשב שיאחסן אותם.

ההבדל הוא בכך שדפי האינטרנט מיועדים להיות זמינים לציבור הרחב. כדי לאפשר זאת המחשב שעליהם הם מאוחסנים צריך להיות שונה מהמחשב שלכם בבית וחייב להיות מחובר לאינטרנט באופן מהיר יותר מחיבור האינטרנט בבית שלכם.

המחשב עליו מאוחסנים דפי האינטרנט נקרא שרת רשת. אוסף של דפי אינטרנט נקרא אתר אינטרנט ורשת האינטרנט עצמה היא כל דפי האינטרנט בעולם.

למה אנחנו צריכים אחסון אתרים?

טכנית זה אפשרי לחבר את המחשב שלנו בבית לאינטרנט ולהפוך אותו לשרת רשת, אבל זה לא פרקטי כיוון שהאינטרנט הביתי שלנו לא מספיק חזק ולא יוכל לספק שרות להרבה גולשים באותו הזמן. בעיה נוספת היא הזמינות של המחשב שלנו.. לפעמים הוא כבוי או שהרשת נפלה או שלל של כל מיני בעיות אחרות ובכל זמן כזה האתר שלנו לא יפעל ויהיה לא זמין לגולשים.

בדיוק מסיבות אלו קיימות חברות לאחסון אתרים. הם מחזיקות שרתים חזקים ביותר ומחברים את השרתים האלו לאינטרנט עם חיבורים חזקים ומהירים וכך מאפשרים לכמויות אדירות של גולשים לגשת לאתר באותו הזמן.

מה עוד עושה שרת לאחסון אתרים ?

ישנם שירותים נוספים שמספק לנו שרת האינטרנט פרט לאחסון קבצי האתר. שרותים כגון אבטחה מפני נסיונות פריצה לאתר, שרות אימיילים, גיבוי ושרותים נוספים.

האם יש הבדל בין סוגים שונים של אחסון ?

בוודאי! ישנו מגוון עצום של חברות לאחסון אתרים ושרתי אינטרנט. אתר תדמיתי פשוט שלו דף אחד זקוק לכוח קטן משמעותית מאשר אתר בינלאומי עם תעבורה גבוהה. ישנן מספר הבדלים משמעותיים בין חבילות אחסון האתרים השונות.

כמות המקום שקיבלנו באינטרנט

הכוונה היא בגודל האחסון אותו קיבלנו עבור אחסון קבצי האתר שלנו. אתר תדמיתי ממוצע לא תופס יותר מאשר 30-40 מגה של מקום. אך ישנם אתרים ששוקלים ג'יגות ויותר ולכן דורשים את המקום בהתאם.

רוחב הפס

פקטור נוסף הוא כמות המידע שהשרת מספק לגולשים. אם לדוגמה דף הבית של האתר שלנו הוא 1 MB וניגשו לאתר 1000 גולשים שראו את דף הבית, אז השרת סיפק מינימום של 1000MB. בחבילת האחסון שלנו תמיד יהיה ציון להגבלה של כמות המידע החודשית שהשרת שלנו יספק לגולשים.

מה חשוב שנדע לפני שאנחנו רוכשים אחסון אתרים ?

מהירות

גוגל הודיעו כי הם מתחשבים במהירות האתר כאחד מהפקטורים לדרוג האתר. כלומר אתרים שמגיבים מהר יקודמו יותר.

אמנם השרת הוא לא הגורם היחידי לאתר מהיר או איטי, אך אם השרת איטי האתר יהיה איטי בוודאות.

עלינו לבדוק את מהירות התגובה של השרת ולבחור שרת שמתאים לאזור בו נמצאים הגולשים שלנו, כלומר עלינו לבדוק את מהירות השרת ביחס לגולש שלנו.

כאשר האתר מגיב לאט אנו גם מאבדים את הסבלנות של הגולש שלא רוצה לחכות וגם פוגמים בקידום שלנו בגוגל שכן גוגל מקדם אתרים מהירים על חשבון מקביליהם האיטיים יותר.

שרות

חשוב מאוד לקבל תמיכה טכנית מהחברה שמאחסנת את האתר. לפעמים משהו לא מסתדר לנו עם האחסון ושיחה קצרה עם חברת האחסון יכולה לחסוך לנו שעות של כאב ראש.

ביטחון

עלינו לבדוק את מערך הגיבוי והאבטחה מפני נסיונות פריצה לשרת.

מי השכנים שלנו?

שרתי אחסון רבים מאחסנים את האתר שלכם בשרת "שיתופי" ועל אותה הכתובת שלכם נמצאים עשרות עד אלפי אתרים נוספים. הדבר גורם לבעיות רבות וחשוב להיות מודעים לנושא. 

לסיכום נושא אחסון האתרים:

החלטה לגבי אחסון האתר אינה החלטה פשוטה ועלינו לבדוק משתנים רבים לפני ביצוע ההזמנה. הדבר יכול להיות מהותי למאמצי קידום האתר שלנו וחווית הגלישה של הגולשים.

ההמלצה הטובה ביותר הינה להתייעץ עם גורם מומחה עליו אתם סומכים שידע לשאול את השאלות הנכונות ולהתאים עבורכם אחסון התפור למידתכם.

לסיוע בבחירת חבילת אחסון המותאמת עבורך :

שם
עליך לרשום את שמך.

עליך למלא את כתובת האימייל.

נייד
עליך למלא מספר טלפון.


Invalid Input

עודכן לאחרונה ב שישי, 30 ינואר 2015 11:01
אחסון אתרים: מה זה? ולמה אני צריך את זה? - 1.5 out of 5 based on 22 votes
אריק דיאמנט

נכתב על ידי: 

מומחה בתחום השיווק באינטרנט ובניית אתרי אינטרנט. לאריק נסיון של מעל לעשור בסיוע ללקוחותיו להגדיל הכנסות בעזרת רשת האינטרנט. בשנת 2004 הקים אריק את חברת דיגיטל פורס - מחזקים עסקים בכוח דיגיטלי.

בקרו את אריק פרופיל גוגל+ | בפייסבוק | LinkedIn

שלח אלי אימייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עודכן לאחרונה על ידי אריק דיאמנט

דרג פריט זה
(22 )

המדריך להקמת עמוד פייסבוק

זמין עכשיו חינם להורדה

המדריך להקמת עמוד פייסבוק עסקי

להורדת המדריך!

הנצפים ביותר

לאחרונה מהבלוג